Spojená škola Modrý Kameň

Vyučovanie

IŽK a MOODLE

Oznamy - Shoutbox


Žiadne správy.

LKW WALTER - partner

Zvonenie

1. [07:50-08:35]
2. [08:40-09:25]
3. [09:45-10:30]
4. [10:35-11:20]
5. [11:25-12:10]

obed [12:10-12:40]

6. [12:40-13:25]
7. [13:30-14:15]
8. [14:20-15:05]

Oznam. povinnosť

Kto je Online

-> Hostí Online: 2

-> Členov Online: 0

-> Registrovaní členovia: 24
-> Najnovší člen: KatarinaMakovnikova

PROJEKTY

Moderná škola pre život
VO pre projekt MŠPŽ

Verejné obstarávanie

Deň narcisov

O škole

Spojená škola v Modrom Kameni sa zapojila do zbierky Dňa narcisov. 21. ročník tejto zbierky sa konal 7. apríla 2017. Zbierku organizuje Liga proti rakovine za účelom získania finančných prostriedkov na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám, na zabezpečenie informačných a preventívnych programov, na podporu výskumných a klinických projektov.

Na našej škole sme spomedzi žiakov vytvorili 2 skupiny dobrovoľníkov, ktorí vykonávali zbierku v Modrom Kameni a vo Veľkom Krtíši. V Modrom Kameni ste mohli stretnúť M. Černáka, S. Bohovovú, N. Tóthovú, ktorí vyzbierali 102,74 EUR. Vo Veľkom Krtíši boli N. Paulusová a D. Malčeková, ktoré vyzbierali 131,74 EUR. Celková hodnota vyzbieranej sumy je 234,48 EUR, ktorá bola uhradená 10.apríla 2017 hotovostným vkladom v Slovenskej sporiteľni.


Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na dobrú vec.


Mgr. Erika Bodžárová

Koordinátorka prevencií SŠ Modrý Kameň


news: den_narcis_2017.jpgVeľtrh cvičných firiem v Žiari nad Hronom

O škole

Ako je už každoročným zvykom, ani tento raz nezaostala Obchodná akadémia v presadení si svojich tretiakov na Veľtrhu cvičných firiem v Žiari nad Hronom, ktorý sa konal 6. apríla 2017.

Spomedzi zúčastnených 23 cvičných firiem bojovali o prvenstvo v piatich kategóriách aj naše dve firmy, ktorým sa opäť podarilo získať hodnotné ocenenia. Tento rok sa zo Spojenej školy v Modrom Kameni ujali súťaženia novo založené podniky, ktoré začali od nuly a zaslúžene si vybojovali svoje umiestnenia.

Tretie miesto za najlepší stánok získala cvičná firma Infinity Company, s. r. o. vďaka starostlivej príprave a dlhých poobedňajších hodín vrazených do zdokonalenia marketingu a ponúkaných produktov.

Prvým miestom za najlepšiu elektronickú prezentáciu odmenili porotcovia cvičnú firmu ROCK, s. r. o., ktorá zaujala svojou výbornou ponukou zájazdov v rámci regionálneho cestovného ruchu okresu Veľký Krtíš.

Na odbornom predmete cvičnej firmy sa žiaci majú možnosť naučiť ako funguje reálny podnik v simulovanom prostredí. Už od sedemnástich rokov majú prístup k niekoľkým pozíciám vo firme, akými sú napríklad práca na oddelení marketingu, účtovníctva, predaja či nákupu, a učia sa rešpektovať pokyny nadriadených a spĺňať rozdelené úlohy do určitého termínu.

Týmto spôsobom sú absolventi Obchodnej akadémie vyzbrojení na reálny trh, v ktorom bez problémov môžu po škole začať podnikať a uspieť.


Jozef Ševčík

Odber krvi - Svetový deň zdravia

O škole

V rámci Svetového dňa zdravia sa 6. Apríla 2017 konal tohtoročný tretí odber krvi vo Veľkokrtíšskej Novej baníckej slobodárni, ktorého sa zúčastnilo 6 žiakov zo Spojenej školy v Modrom Kameni.

Vďaka veľmi dobrej a dlhoročnej spolupráci organizátorov, Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža a Národnej transfúznej služby, bol zabezpečený pitný režim vo forme minerálky, čaju alebo kávy, keksík na posilnenie, príjemné prostredie a dobrá nálada, ktorú tvorili zdravotný personál, ale aj samotní darcovia.

Darovanie krvi je veľmi dôležité pre príjemcov, ale aj pre darcov krvi, a preto dúfam, že v tomto trende budú naši žiaci ešte dlhé roky pokračovať a zachraňovať ľudské životy.

Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať svojim spolužiakom Karolovi Oláhovi, Andrei Čampovej, Beáte Zdechovanovej, Adamovi Rusnákovi a Ľubomírovi Matikovskému za darovanú krv a verím, že sa odberu zúčastníme aj nabudúce a naša krv pomôže každému, kto ju potrebuje.


Jozef Ševčík

Lyžiarsky výcvik sa po dlhom čase opäť vrátil do Spojenej školy v Modrom Kameni

O škole

Žiaci Spojenej školy využili možnosť zúčastniť sa lyžiarskeho výcviku, ktorý finančne podporilo Ministerstvo školstva a vybrali si lyžiarske stredisko Snowland Malá Lučivná pri obci Párnica. Štyridsať žiakov z maturitných ročníkov 1.A, 2.A, 3.A a 1.D, traja učitelia a jeden rodič si spoločne išli užiť lyžovačku. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteli Smrečina, kde mali žiaci k dispozícii plnú penziu, a navyše celodenný pitný režim v podobe chutného čajíka. Komu nestačila únava a „svalovica“ prinesená zo svahu, mohol ju nadobudnúť dodatočne v posilňovni, ktorú mali žiaci v hoteli k dispozícii. Okrem toho si mohli zahrať stolný tenis a ako bonus všetci dostali možnosť kochať sa výhľadom na krásu slovenských hôr.

Výcvik trval jeden týždeň od 13. do 17. februára 2017. Cieľom našich trpezlivých učiteľov – inštruktorov bolo naučiť lyžovať aj tých žiakov, ktorí dovtedy na lyžiach vôbec nestáli. Preto sa všetci venovali žiakom naplno a boli im počas celého kurzu plne k dispozícii. No a výsledok stál zato – každý účastník sa naučil lyžovať. Pri otázke, ako sa žiakom lyžovačka páčila, boli ohlasy veľmi jednoznačné a kladné.

Dal som priestor na vyjadrenie niektorým z nich a tu sú ich nadšené odpovede:

 

Jessica 2.A : „Neskutočne sa mi tam páčilo. Za jeden deň som sa naučila lyžovať a výhľad zo svahu bol nádherný.“

Diana, 1.A : „Kolektív bol fajn, len škoda, že sme všetci neboli ubytovaní na jednej chodbe. Vďaka lanovke sa nám naskytol krásny výhľad a pán Majer bol výborným inštruktorom.“

Monika, 1, A : „Dobré jedlo, zábavné aktivity – niet čo dodať. Naučila som sa lyžovať vďaka učiteľom, ktorí sa k nám správali ako priatelia, a tým nám to celé uľahčili.“

Na záver sa chcem poďakovať všetkým pedagógom a rodičom, za to, že sa žiakom venovali a dúfam, že tieto zážitky budú inšpirovať aj ďalších spolužiakov, aby sa na takéto aktivity prihlásili, a aby sa na našej školy konali pravidelne.

 

 

Jozef Ševčík

Kritériá prijímacieho konania na OA a SOŠ

Vygenerované za: 0.04 sekúnd
2,240,334 návštev