Spojená škola Modrý Kameň

Vyučovanie

IŽK a MOODLE

Oznamy - Shoutbox


Žiadne správy.

LKW WALTER - partner

Zvonenie

1. [07:50-08:35]
2. [08:40-09:25]
3. [09:35-10:20]
4. [10:30-11:15]
5. [11:20-12:05]

obed [12:05-12:35]

6. [12:35-13:20]
7. [13:30-14:15]
8. [14:25-15:10]

Oznam. povinnosť

Kto je Online

-> Hostí Online: 4

-> Členov Online: 0

-> Registrovaní členovia: 25
-> Najnovší člen: BarboraBabicova

PROJEKTY

Moderná škola pre život
Verejné obstarávanie

VEREJ OBSTARÁVANIE

Vitajte

Vítame Vás na stránkach Modrý Kameň,
ktorá sa skladá z dvoch organizačných zložiek:
Obchodnej akadémie [OA] a Strednej odbornej školy obchodu a služieb [SOŠOaS]

IČO:37956248


Dôležité OZNAMY

Výstava návrat do minulosti

O školeDňa 21.októbra 2016 sa žiaci študijných odborov spolu so svojimi učiteľmi zúčastnili výstavy Návrat do minulosti. Autorom výstavy bol žiak našej školy zo 4.D triedy Július Oláh. S pomocou Baníckeho cechu sa mu v Malých Stracinách podarilo vytvoriť zaujímavú expozíciu reprezentujúcu baníctvo v okrese Veľký Krtíš. Výstavou nás prevádzal samotný Julo, ktorý nám priblížil vznik a vývin baníctva v Malých Stracinách a okolí. Taktiež nám popísal jednotlivé časti výstavy (fotografie, kroniky, noviny, písomnú dokumentáciu z obdobia rozkvetu baní v okrese). Neskôr dostal slovo bývalý baník Ján Ziman, ktorý nám veľmi zaujímavo opísal vystavené exponáty. Súčasťou výstavy boli aj umelecké diela regionálnych umelcov, či výkresy žiakov základných umeleckých škôl. Výstava sa nám všetkým veľmi páčila a sme veľmi hrdí, že jej autorom je práve žiak našej školy.

Mgr. Kamila Turoňová.


Images: vystava_Bana.jpg

Otvorenie školského roka 2016/2017

O školeOtvorenie školského roka 2016/2017

Slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017 sa pre prvé ročníky uskutoční dňa 5.9.2016 o 8.00 hod. v zasadačke Spojenej školy.
Ostatné ročníky privítajú triedni učitelia vo svojich triedach.
Všetkým žiakom, pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom želáme veľa úspechov v novom školskom roku.

LKW-WALTER exkurzia

O školeExkurzia v LKW Walter vo Viedni z pohľadu žiakov V utorok 28. júna 2016 sme boli na exkurzii vo firme LKW Walter vo Viedni. Celá firma pôsobila naozaj skvelým dojmom. Je to rodinná firma, ktorá má veľmi dobré postavenie na trhu špeditérskych služieb. Pracujú v nej hlavne mladí ľudia, ktorí tvoria vynikajúci kolektív. Veľa jej zamestnancov je zo Slovenska a okolitých krajín. Takáto práca by sa mnohým určite pozdávala a myslím si, že exkurzia dodala veľký elán do učenia sa cudzích jazykov aj nám. Po exkurzii sme išli do Hofburgu. Prešli sme historickou časťou mesta, po Mariahilfer Straße a ďalej sme si mohli vytvoriť vlastný program. Ja som sa rozhodla pre návštevu múzea o rakúskej cisárovnej Sissi. Bola to krásna prehliadka, počas ktorej nám lektorka opisovala jej život a sprevádzala nás po komnatách, salónoch a izbách, v ktorých bývala. Viedeň mi bude navždy pripomínať zopár suvenírov, ktoré som si odtiaľ priniesla. Určite sa sem ešte niekedy vrátim. Z. Polorecká II.A, OA Koncom júna sme sa my, žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka Obchodnej akadémie v Modrom Kameni, zúčastnili exkurzie vo firme LKW Walter vo Viedni. Hoci sme absolvovali dlhú cestu, myslím, že to stálo za to. Firma LKW Walter nás na prvý pohľad očarila a vyvolala v nás príjemné pocity. Milý personál a úžasné pracovné prostredie pôsobili skvelým dojmom. Po exkurzii sme navštívili prekrásne historické mesto Hofburg, kde sme okrem iných pamätihodností navštívili aj Stefansplatz. Myslím si, že Viedeň je prekrásne mesto, v ktorom majú návštevníci čo vidieť. Dúfam, že sa tam v budúcnosti ešte vrátim. K. Káplárová II.A, OA

Foto link


news: lkw2.jpg news: lkw1.jpg

Výstava Juraja Černáka

O školeDňa 1. júna 2016 sa v priestoroch našej školy už po druhýkrát konala vernisáž výstavy obrazov nášho absolventa Juraja Černáka. Vernisáž otvorila riaditeľka školy Mgr. Mária Žišková, ktorá v príhovore predstavila Juraja a jeho rodinu. Neskôr dostal slovo mladý umelec, ktorý sa poďakoval za možnosť usporiadať výstavu na pôde školy. Následne krátkym a vtipným komentárom predstavil svoju tvorbu. Jeho nádherné obrazy sa všetkým návštevníkom veľmi páčili, a keďže boli aj na predaj, mnohé z nich si našli nových majiteľov. Veríme, že Juraj na svoju alma mater nezabudne a ešte niekoľkokrát nás poctí svojou výstavou. Želáme mu ešte veľa inšpirácie, kreativity a úspechov počas ďalšieho štúdia na univerzite v Nemecku.

Fotoalbumnews: vystava1.jpg news: vystava2.jpgRidens Cup v Balašských Ďarmotách

Ridens Cup


Dňa 11.5.2016 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili priateľského turnaja vo futbale v Maďarsku. Organizovala ho Stredná odborná škola z Balašských Ďarmôt (web školy: http://nyhaza.ridens.hu/category/aktualitasok/). Okrem nášho mužstva sa tohoto turnaja zúčastnili dve mužstvá z Nemecka a dve z Maďarska. Víťazom turnaja sa stalo naše mužstvo.

news: ridens_2.jpgPre fotografie   klikni sem.
Vygenerované za: 0.04 sekúnd
1,341,418 návštev